143Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Bilgisayarımızın Ayarları Nasıl Olmalıdır

Bilgisayarımızın Ayarları Nasıl Olmalıdır

 

Bilgisayar Ayarlarınızı Kontrol Edin!

bilgisayar-ayarlariniz-nasil-olmaliBilgisayarınızdan arkadaşlarınızla sohbet etmek istediğinizde bir takım ayarlamaların yapılması gerekmektedir. Öncelikle bilgisayarınızın hızı kontrol edilmelidir. Sohbet ederken ekran donmalarına karşı iyi bir performansa sahip olmalıdır. Bunun yanında ekranınızda titreme görüntü bulanıklığı gibi sorunlar oluşmaması için ekran kartınızın da iyi özellikli olması önemlidir.

Karşılıklı sohbet edebilmek için hem sizin hem de karşı tarafın ses ve mikrofon ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bu ayarları yapabilmek için başlat menüsünden denetim masasına giriyorsunuz orada bulunan ses ikonuna tıklayarak ayarlar penceresinin karşınıza gelmesini sağlıyorsunuz. Gelen pencerede kullanmakta olduğunuz hoparlörün ses ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Hoparlörün seçip sağ altta bulunan özelliklere tıklarsanız buradan hoparlör özelliklerini değiştirebilirsiniz. Pencerede bulunan geliştirmeler sekmesi ses kartınızın özelliklerine göre değişiklik gösterecektir.

Gelişmiş sekmesinden ise ses çıkış kalitesinin nasıl olacağını seçebilirsiniz. Düzeyler sekmesinden sesin ne kadar yüksek veya düşük olduğunu ayarlayabilirsiniz. Mikrofon sesinin çıkıp çıkmayacağını yani mikrofondan konuşurken bir yandan da hoparlörden bunu duyup duymayacağınızı ayarlayabilirsiniz. Seste bir anormallik varsa ses sürücüsünü kontrol etmelisiniz.

Sürücünün güncel olup olmadığını denetleyici bilgisinden özelliklere tıklayarak genel, sürücü, ayrıntılar sekmelerinden sürücüye tıklayıp sürücü güncelleştir diyerek güncel yazımını internetten otomatik olarak ayarlayıp yükleyecektir. Bunun dışında sesli sohbet edebilmek için kamera ayarlarını yapmalısınız. Kameranızın kurulu olduğu klasörden kamerayı çalıştırın ve ayarlardan kameranın nasıl görüntü verdiği, netliği, parlaklığı, kontrastını ayarlayarak karşı tarafa net görüntü vermeyi sağlayabilirsiniz.

 

 

13 Ağu 2017 493 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER