145Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Komutlar Nasıl Kullanılır

Komutlar Nasıl Kullanılır

 

 

Bu makalemiz amacı sitemiz de bulunan yetkili arkadaşların hangi durumlarda kullanıcıya komut kullanması gerektiğini bilmesi husunda bilgiler vereceğiz.

Öncelikle SesliZirve.com;

odalarımız da bulunan kullanıcıların güzel ve huzur verici bir ortam yaratabilmesi için Yetkili arkadaşların sürekli odaları gezerek takip etmesi gerekmektedir. aşağıdaki geçen eylemlere göre komut yetkisini kullanması gerekir. Örnekleri ile Komut Kullanımı:

Gag Komutu; Bir kullanıcı farklı bir sitenin reklamını mikrofon,kamera yada yazı tekrarı şeklinde atılan reklamlara GAG komutunu uygulaması gerekir.

1 Gün Ban; Skype,Facebook,Twitter,Telefon Numarası paylaşımlarına ise bu şekilde adres isteyen veya kendi adresini sohbet odalarına huzuru bozacak şekilde sürekli tekrar yapan kullanıcılara 1 Gün ban komutu uygulanır.

Oda Mute; Oda genelinde kötü,söz,hakaret tarzında konuşmalar yapılıyor ise bu türde yazılı,sesli konuşma yapan tüm kullanıcıları sadece olayın geçtiği odada Oda Mute'si Komutunu Kullanabilirsiniz.

Süresiz Ban; Oda da sitenin huzurunu bozacak Din,Dil,Irk,Mezhep ve siyasi konuşmalar yapılıyor ise oda içinde bulunan tüm kullanıcılara Süresiz Ban Komutu Kullanılır.

Atma; Türk ahlak yapısına uygun olmayan rumuzları oda içerisine girmeden kullanıcı listesinden seçip Atma Komutu ile bloke edebilirsiniz.

Kamera Engeli; Ahlaksız türde görüntü açan bay ve bayan kullanıcılara Kamera Engeli Komutunu uygulayınız.

Mikrofon Engeli; Mikrofonda bulunan kullanıcı küfür içeren müzikler yayınlıyor ise Mikrofon Engeli Komutunu Kullanınız.

1 Hafta Ban; Programlar aracılığı farklı platformların görüntülerini açıp yayın yapan kullanıcılara 1 Hafta Ban Komutu Uygulanır.

Panel Ban; 18 yaşını henüz doldurmamış kullanıcıların tespiti halinde Panel Ban Komutu Uygulanır ve tamamen girişi yasaklanır.

Sert Atma; Sitemizde bulunan sorunlar ve başvuru odasını gereksiz yere sohbet amaçlı kullanan kişilere Sert Atma Komutu Uygulanır.

Umarım sizler için faydalı bir makale olmuştur. komutları bu şekilde doğru uyguladığınızda kullanıcılarımız tarafından her zaman tercih edilen güvenli,huzurlu bir site olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

 

 

 

 

 

 

13 Ağu 2017 551 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER