145Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Kulaklık Kullanmak Zorunda Mıyız

Kulaklık Kullanmak Zorunda Mıyız

Günümüzde teknolojiyi kullanmayan insan neredeyse yoktur. Teknolojinin ayrılmaz parçalarından biri olan iletişim sayesinde rahatlıkla çevremizle bağlantı kurabiliyor, gerek görüntülü gerekse sesli bir şekilde konuşmalar yapabiliyoruz. İletişimimizin teknoloji parçası da ufak tefek ayrıntılardır. Bu ayrıntılar sesin düzgün olması, dipsesin bulunmaması, mikrofona yakınlaşma gibidir.

İyi Bir Ses Kalitesi İçin Ne Yapılmalı?

Ses kalitesinin düzgünleşmesi için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden ilki sesin gönderilmesini sağlayan mikrofona yakın durmaktır. Mikrofona yakın durmamız sayesinde daha verimli bir ses kalitesi elde edebiliriz. Başka yönlere bakarak konuşmamalı, gerektiğinde sesli ortamlarda cihazı kendimize yakınlaştırmalıyız. Tüm bunların size zor gelmesi normaldir.

Çünkü muhtemelen bunları düşünürken aklınıza kulaklıklarda gelmiştir. Tıpkı kulaklık kullanırken de dikkat etmemiz gereken şeylerin olduğunu unutmamalıyız. Bunun yanında elbette ki kulaklık kullanma zorunluluğumuz yok. Kulaklık kullanmamak içinse eğer bilgisayardan konuşacaksak bir adet hoparlör ve mikrofona ihtiyaç duyarız. Fakat dizüstü bir bilgisayara sahipseniz bunlara ihtiyacınız yok demektir. Çünkü dizüstü bilgisayarınızın içinde mikrofon ve hoparlör zaten mevcuttur.

Telefonda konuşurken de çoğu insan kulaklık kullanır. Bunun nedeni kulaklık kullanma zorunluluğunun olması değildir. Kulaklık kullanıcıya çeşitli faydalar sağlamaktadır. Örneğin kulaklığı kulağınıza takıp konuşmaya başladığınız andan itibaren kulaklık sayesinde konuştuğunuz kişiye yalnızca sizin sesiniz gider. Dip seslerin %95'ine yakınının kaybolduğunu, iyi bir verim elde ettiğinizi görürsünüz.

Eğer sessiz sakin bir ortamda, çeşitli seslerin bulunmadığı bir mekânda iseniz kulaklık takmanıza gerek yoktur. Elbette kulaklık kullanmak, konuşmamıza engel olan bir husus değildir. Fakat kulaklık kullanmanızın hem size hem de karşınızdakine getireceği faydalar çoktur.

13 Ağu 2017 429 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER