143Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılmalıdır

Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılmalıdır

Sesli sohbete başlamadan önce mutlaka yapılması gereken ayarlardan biri de mikrofon ayarıdır. Sesli sohbette mikrofon ayarları nasıl yapılmalıdır? Sorusunu kısaca cevaplamak gerekirse; Bu ayarlar, genellikle günümüzde yoğun olarak kullanılan, XP, Windows 7, Windows 8, Windows 8,1 ve Windows 10 işletim sistemlerinin çoğun da aynı şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle gösterilecek yol birçok kişinin işine yarayacaktır.

Sesli Chat Ses Ayarları Aşagıdaki Gibi Yapılmalıdır.

İlk olarak, “Başlat menüsü” “Denetim masası” bölümüne giriş yapın. Bu bölümdeki “Ses ayarları” girin ve açılan bölümdeki boş alana sağ tıklayın. Sonra, “Devre dışı bırakılmış aygıtları göster” butonuna tıklayın. Bu alan açılınca, “Stereo mix” aygıtının üzerine gelerek sağ tıklayın ve “Etkinleştir” deyin. Streomix aygıtını etkinleştirince, yine aynı bölümde bulunan “Mikrofon ”un üzerine gelerek sağ tıklayın ve varsayılan iletişim aygıtı olarak seçin. Mikrofonu varsayılan iletişim aygıtı olarak seçtikten sonra konuşma yapılabilir.

Bu ayarları yaptıktan sonra sesli Chat paneline girin. Panelde bulunan odalardan birine girerek konuşma butonuna tıklayın ve mikrofona çıkın. Karşı tarafa müzik dinletmek isterseniz, bilgisayarınızdaki müzik dosyalarını Winamp üzerinden çalın. Müzik dosyalarınız bulunmuyorsa, Youtube’a girin ve istediğiniz bir parçayı seçerek çalmaya başlayın. Tüm işlemlerden sonra, aldığınız mikrofonun aktif olup olmadığını merak ediyorsanız, volume çubuğunun hareketine bakın. Hareketli ise diğer tarafa ses gidiyor demektir. Yaptığınız işlemlere rağmen, karşı tarafa ses gitmiyor ise, sesli Chat odasında yazım yerinin üst kısmında bulunan “Tüm ayarlara tıklayın. Daha sonra, “Audio output device” ve onun altındaki kısmı “Stereo mix” yapın. O da olmazsa “Speakers” seçeneğini işaretleyin.

13 Ağu 2017 622 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER