145Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Mikrofonum Kapalıyken Beni Duyabilirler Mi

Mikrofonum Kapalıyken Beni Duyabilirler Mi

Sesli sohbetler sayesinde artık pek çok insan birbiriyle iletişim kurabilmektedir. Sesli sohbetin önünü açan internet ve dakika paketleri gibi kolaylıklar bulunur. Bunun yanı sıra internet kullanıcılarının kullandığı programlar da vardır.

Örneğin Skype, Whatsapp gibi programlardır. Konuşma yaparken eğer bir kulaklığınız yoksa ve ani baskınlar sonucunda görüşmeyi durdurmak zorunda kalıyorsanız doğru yerdesiniz. Kullanılan uygulamalar da yaşanabilecek ani durumlara karşı mikrofonu kapat özelliği kullanılmaktadır. Bu özellik sayesinde karşınızdaki kişiler, istediğiniz zaman konuşmalarınızı duyamayacaklar. Tabi ki de bu sizin elinizde.

Mikrofonu kapatmak istiyorsanız kullandığınız programın ara yüzünü incelemelisiniz. Örneğin Skype programını ele alalım… Skype hesabınıza giriş yapın ve herhangi bir dostunuzla veya bir şahısla görüşme yapın. Görüşme esnasında altta bulunan mikrofon simgesine tıklayın ve rahatça işinizi görün. Mikrofonun kapanması sayesinde siz ne kadar konuşursanız konuşun karşınızdaki kişiler sizi duyamayacaktır. Mikrofonu Kapatmak İçin Şartlar Neler?

Mikrofon kapatmanız esnasında size sunulan şartlar bulunmamaktadır. İster bilgisayar, ister kulaklı, ister kulaklıksız her kullanıcı mikrofon ayarını kapatabilir, sesinin gitmesini engelleyebilirler. Bunun için şart olarak sayılabilecek tek şey görüşme yapmanızdır. Yani görüşme yapabiliyorsanız mikrofonu da kapatabilirsiniz demektir. Her Programda Bulunur mu?

Mikrofon kapatma işlemi maalesef her programda veya işlemde bulunmaz. Bunun için seçkin programlar bulunur ve sadece kullanıcılara açıktır. Yani üye olmadan görüşme yapamazsınız, yapamayacağınız için de mikrofonu da kapatamazsınız. Şu an için skype ve whatsapp gibi çok fazla rağbet gören uygulamalardır. Mikrofonun kapanması sağlıklı görüşmelerin önünü açan en önemli noktalardan bir tanesidir. Mikrofon kapanma işlemi sayesinde rahatlıkla görüşme yapabilirsiniz.

13 Ağu 2017 530 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER