145Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Mobil Uyumlumu?

Mobil Uyumlumu?

Sohbet siteleri her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği internet sitelerinden bir tanesidir. İnsanlar boş zamanları olduğunda sohbet etmek ve sıkıntılarını kısa süre de olsa unutmak ya da birileri ile paylaşmak için bu sitelere geliyorlar. Bu imkânlar sebebiyle son derece fazla tercih edilen sitelerde son dönemde yazışmalar yerini sesli chat sistemine bırakmış durumda. Artık sitelere girerek kişiler sesli chat sayesinde direkt olarak bağlantı kuruyorlar. Böylece hem çok daha kolay iletişim kuruluyor hem de kurulan iletişim daha yakın oluyor.

Bu siteleri sürekli olarak kullanan kişiler bazen boş zamanları olmasına rağmen yanlarında bilgisayarları olmuyor. Bu aşamada akıllı telefonları ile siteye girmek isteyen kişiler sesli siteler mobil uyumlumu sorusunu yöneticilere yöneltiyorlar.

Mobil Uyumlu Sesli Sohbet Siteleri Nasıl Çalışıyor?

Şuanda internette mobil cihazlar ile de uyumlu olan sohbet siteleri yer alıyor. Bu siteler genel olarak bir uygulama şeklinde telefonlara gelmiyor. Bilgisayarlarda olduğu gibi kişiler akıllı telefonlarından siteye giriş yapıyorlar. Kullanıcı isimlerini de belirledikten sonra sohbet aşamasına geliniyor. Bu aşamada eğer site mobil uyumlu bir site ise sesli sohbetin başlatılmasından sonra cep telefonunun mikrofonu ve kulaklığı sisteme direkt olarak uyum sağlıyor. Böylece de sorunsuz bir şekilde sesli sohbet işlemi gerçekleşebiliyor. Ancak maalesef sesli siteler mobil uyumlumu sorusunun cevabında birçok site olumsuz yanıt verebiliyor. İlk etapta kişilerin yöneticilere sorması ya da sitenin ana sayfasını incelemesi daha yararlı olabilir

13 Ağu 2017 549 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER