145Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Sesli Sohbet Nasıl Yapılır

Sesli Sohbet Nasıl Yapılır

 

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte iletişim araçları da çoğalmaya başlamıştır. Çok eski yıllarda telefonlar bile yokken birbirinden uzakta olan insanlar sevdiklerinin sesini bile duyamazken, sadece mektup ve telgraf gibi araçlarla iletişim kurarken şimdilerde imkânlar oldukça fazlalaştı. Artık sesli iletişimin yanında her an rahatlıkla ulaşabileceğiniz görüntülü iletişim de mevcuttur. Günümüzde iletişimin telefonlarla daha pahalıya mal olmaya başlamasıyla insanlar artık internet aracılığıyla görüşmelerini yapmayı tercih etmektedir. Sesli sohbet ya da sesli Chat denilen iletişim;

 

internet kullanıcılarının hiçbir ek ödeme olmadan aynı ortamda sohbet etmek için bir araya geldikleri sohbet aracıdır. Kullanıcılar yepyeni kişiler, yepyeni dostluklar edinme fırsatı yakalamaktadır. Sesli chat yapmak için bazı sorunlarla karşılaşmamak için bazı eksikleri gidermeniz gerekecektir. Sesli chat sohbet siteleri activex denetimi üzerinden çalışmaktadır. Bu nedenle activex denetimini bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Activex programını bilgisayarınıza yükledikten sonra sisteme giriş yapın, eğer giriş yapamıyorsanız yüklemeden sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatınız.

 

Sesli Sohbet Nasıl Yapılır

 

2001 yılından önce internette oldukça yaygın olan yazılı Chat’in yerini 2001 yılından sonra sesli chatlar almaya başlamıştır. Dünyanın farklı ülkelerinden bu sohbetlere katılma imkânı vardır. İstenilen dil seçeneği seçilerek sohbet edilir. Yaşadığımız çağda sanal dünyanın gerçekliği tartışılmakta olup, bazen insanlar gerçek dışı bilgiler verip, kendilerini yanlış tanıtabilmektedirler. Bu nedenle bu tür bir ortamda insanların çok dikkatli olması gerekmektedir. Samimiyet ve dürüstlüğe biraz daha dikkat edilmelidir. Chat odalarında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlar; küfür etmemek, hakaret etmemek, insanları küçük düşürecek ya da alaya alacak tarzda konuşmalar ve hareketlerde bulunmamak gibi. Ayrıca başka web sitelerinin reklamını yapmamaya da dikkat edilmelidir.

 

Ücretsiz olarak insanlara sunulan bu program, ses kalitesi olarak telefonların ses kalitesinden bile daha iyi olduğu söylenebilir. Farklı İP adreslerinden bağlanılarak tek bir İP üzerinden bir araya gelinebilir. Sohbet sitelerinde yaşanan diğer bir sorun internet bağlantısı hızıdır. Düşük hızda ise sorunlar yaşanır ve sürekli bilgisayarda donmaya neden olur. Ayrıca internet tarayıcınızı desteklemiyorsa da sorun yaşayabilirsiniz. İnternet tarayıcınızı sürekli güncellemelisiniz. Bilgisayarın işlemcisi, RAM bellek ve grafik kartı da karşılaşılan diğer sorunlar arasındadır.

 

13 Ağu 2017 498 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder

KATEGORİLER